Cloud

Ekoloji ve Doğa

Img

Ekoloji

Doğa Temelli Eğitim

İnsan ve doğa etkileşimi oldukça önemli olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu gerçeklik doğrultusunda çocuklarımızın doğayla iç içe ve bir arada olabilmesi çok önemlidir. Ekoloji temelli eğitim ile var olan doğal döngüyü fırsata çevirerek duvarsız sınıf ortamları oluşturmak çocuklar için çok güzel bir fırsattır. Okulumuzun akış süreci doğayla bağlantılı bir döngü içerisindedir. Doğa ile birlikte çocuklar ve rehber olan öğretmenlerimiz doğayı araştırma ve tanıma yolculuğuna çıkarlar. Bu yoldayken yardımlaşma, iş birliği, sorumluluk ve bunlar gibi bir çok beceri kazanırlar. Doğanın akış içerisindeyken çocuklarımızın gözlemlediği döngü hayata karşı farkındalıklarını arttırarak hayal gücü ve etkinli düşünme becerilerini aktive eder.

Bilgin Akademi Anaokulunda ‘’Geri Dönüşüm’’ Farkındalığı

Okul öncesi dönemde geri dönüşüm bilincini aktarabilmek için çocuklarımıza yaşam deneyimleri yaşatmamız gerekir. Ekolojik döngü ve bu döngünün en önemli parçası olan bizlerin akış içinde neler yapabileceğimizi deneyimliyoruz.

Okulumuz bünyesinde geri dönüşüm ve ekolojik eğitim uygulamaları esas alınarak yaklaşık 10.000.000 adet Kırmızı California Solucanını barındıran Solucan Evimiz bulunmaktadır. Çocuklar gün boyunca okulumuzdaki sebze ve meyvelerin atıklarını biriktirip çürüterek solucanlarımıza vermektedir.  Daha sonra çocuklar solucanların ürettiği gübreyi, bahçemizdeki ağaçlarımıza ve sebzelerimize gübre olarak vermektedirler. YERYÜZÜNDE OLAN HER ATIĞI DOĞAYA KAZANDIRABİLME BİLİNCİNİ ÇOCUKLARIMIZA AKTARIYORUZ.