Cloud

Günlük Rutinler

Img

Bilgin Anaokulu çocuklarımızı mis gibi kahvaltı kokularıyla, kuş sesleriyle ve doğayla karşılaşırlar. Kahvaltımızdan sonra bahçe rutinleri, okul öncesi etkinlikleri, branş derslerimiz sırasıyla gerçekleşir. Ardından bahçemizin doğal ürünlerinden yapılmış öğle yemeklerimizi afiyetle yedikten sonra birazcık dinlenmeye koyuluruz. Doğanın bize verdiği sakinlik ve huzur ile uykularımız ve dinlenmelerimiz daha faydalı hale gelir.

Bilgin Anaokulu’nda okul düzeni ve kararlar çocuklarla birlikte alınır. Yemekhane anlaşmalarımız, sınıf ve bahçe düzeni anlaşmalarımızın maddeleri çocuklarımız ile belirlenir ve uygulanır.Ailelerimiz her zaman okul düzenimizin bir parçasıdır. Okuldaki faaliyetlerimize her zaman destek olurlar. Çocuklar gün içerisinde kendilerini özgürce ifade edebilecekleri ortamlarda bulunurlar.

Sınıflarımız yapılandırılmış oyuncak düzeninden uzak tamamen açık uçlu doğal malzemelerle donatılmıştır. Bahçemiz korunaklı, bir o kadar çocukların kendilerini güçlü ve özgür kılabilecekleri bir ortamdır. Okul bahçemizde günlük olarak yapılması gereken sorumluluklarımız vardır.

Bu sorumluluklar çocuklar yapmak isterse zorunlu kılınmadan gerçekleşir. Bitki ekme, toplama, sulama süreçleri, hayvan bakımları ve besleme gibi birçok görevler vardır. Bu görevler okulda sınıflara paylaşım yoluyla paylaştırılır ve gerçekleştirilir.

Bu noktada bizim için önemli olan çocukların akışa ayak uydurabilmesi ve akışın içerisindeyken kendilerine yaşam becerileri edinmesi en önemli isteğimizdir.

Attention: The internal data of table “5” is corrupted!